Om Budo & Fitness / SBI Sport AB

 

 Budo & Fitness / SBI Sport's kontor, butik och stora lager med 3800 pallplatser i Arlöv utanför Malmö.  Visa karta...

VÄGEN ÄR MÅLET

Hos Budo & Fitness / SBI Sport hittar du det mesta inom kampsport och fitness. Vi har arbetat med kampsportsartiklar i över 30 år och idag är SBI Sport Nordens största leverantör av budo- och kampsportsprodukter. Våra välkända varumärken Budo Nord, Budo & Fitness, Fighter och Adidas är utformade för att motsvara elitens högt ställda krav på funktion och passform. Våra dräkter och kampsportsartiklar ses vid tävlingar och matcher på landslagsnivå, på instruktörer och tränare, på garvade proffs och ivriga aspiranter.

Det har varit naturligt för oss att använda våra kunskaper för att utveckla ett bra sortiment inom styrketräning och fitness; handskar, säckar, vikter, hantlar m.m. Vi säljer också maskiner, golv och inredningar till gym, företag och föreningar. Vi vet vilket slitage utrustningen utsätts för och ställer mycket höga krav på varorna i vårt sortiment.

Budo & Fitness / SBI Sport levererar utrustning till klubbar, företag, gym, föreningar, butiker, kommuner och privatpersoner. För närvarande arbetar ett femtontal personer hos oss med att välja ut, designa och leverera produkter till kunder i Sverige och övriga Europa. Vi har gjort oss kända som en snabb och pålitlig leverantör, med vilja och kompetens att stödja både återförsäljare och slutkunder. Vi kan t ex hjälpa till med behovsanalys innan du planerar ditt gym, ge dig inredningsförslag och stå för utbildning, service och finansiering.

Klubbar, Föreningar & Företag
Du når vår klubbservice och företagsförsäljning på 040-53 55 84 och klubbservice@sbisport.se eller kontaktar:

Robert Tegel 
Karate, Judo, Jujutsu, Aikido och Boxning.
070-7735596 - 040-535590 - robert.tegel@sbisport.se

Fredrik Halldén 
TKD, Kosttillskott, Small fitness och Kampsportsgym.
070-7811727 - fredrik.hallden@budofitness.se 

Hayes Jemide
BJJ, MMA, Thai- och Kickboxning.
076-3415954 - hayes.jemide@budofitness.se

Peter Peterson
Gym och motionsutrustning.
040-535591 - peter.peterson@sbisport.se

Gymservice & Reparationer
För service och reparationer av styrketräning och cardioutrustning kan du konatkta vår partner Gymdoktorn direkt på 0768-83 60 95 eller info@gymdoktor.se.

Brodyr
Kontakta Peter Lilja vard. 07.00 – 16.00 på 040-53 55 92 eller peter.lilja@sbisport.se. Peter hjälper dig även med brodyr på plagg som du själv levererar. Övriga beställningar gör du direkt i webshopen eller via order@sbisport.se.

Budo & Fitness / SBI Sport AB
Staffanstorpsvägen 115
232 61 ARLÖV
Tel. 040 94 88 88
info@sbisport.se
Org.nr: 556053-3423

Lager
Lars-Göran Nilsson
E-mail: lalle@sbisport.se
Staffanstorpsvägen 115
232 61 Arlöv

Kontor
Staffanstorpsvägen 115
SE-232 61 Arlöv
Sweden
Tel: +46-40-94 88 88
Fax: +46-40-94 07 80

Marknad
Pierre Dahl
E-mail: pierre.dahl@budofitness.se 

Ekonomi
Anette Lindqvist
E-mail: ekonomi@sbisport.se

VD
Sigurd Schiemann
E-mail: sigurd.schiemann@sbisport.se

 

Det är vi som jobbar i Arlöv

 

Peter Lilja
Peter Lilja
Brodyr
040 535592
peter.lilja@sbisport.se

 

Anette Lindh
Anette Lindh
Lager
anette.lindh@sbisport.se

 

Qiu Qiong Zhou
Qiu Qiong Zhou
Administration
040 535582
qiu@sbisport.se

 

Robert Tegel
Robert (Robban)Tegel
Försäljning ÅF
040 535590
robert.tegel@sbisport.se

 

Lars-Göran (Lalle) Nilsson
Lars-Göran (Lalle) Nilsson
Lager
040 535594
lars-goran.nilsson@sbisport.se

 

Anders Mårtensson
Anders Mårtensson
Lager
anders.martensson@sbisport.se

 

Marlene Mattsson
Marlene Mattsson
Inköp
040 535589
marlene.mattsson@sbisport.se

 

Peter Peterson
Peter Peterson
Försäljning Styrka & Fitness
040 535591
peter.peterson@sbisport.se

 

Michel Waldén - Lager
Michel Wahldén
Lager
michel.wahlden@sbisport.se

 

Sigurd (Sigge) Schiemann
Sigurd (Sigge) Schiemann
VD / Ägare
040 535585
sigurd.schiemann@sbisport.se

 

Anette Lindqvist - Ekonomi
Anette Lindqvist
Ekonomi
040 535587
ekonomi@sbisport.se

 

Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta att surfa på webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer här.
x